Chevron renunţă la exploatarea gazelor de şist în România!
Compania Chevron renunţă la explorarea gazelor de şist din România, la mai puţin de o lună după ce a renunţat la explorarea din Polonia. Anunţul a fost făcut public de Wall Street Journal şi confirmat sâmbătă de oficialii companiei.