Un august... rece! Termoficare lasă fără apă caldă toată Oradea în prima săptămână din august
Termoficare Oradea va întrerupere furnizarea apei calde în tot oraşul în perioada 4 - 11 august. Sistarea serviciilor este impusă de necesitatea înlocuirii vanelor de secţionare de la limita dintre Electrocentrale şi Termoficare, producătorul, respectiv, distribuitorul de energie termică. Lucrările fac parte din programul de reabilitare a 17,5 kilometri de reţea magistrală, realizat de firmele Energomontaj şi Construcţii Bihor în proporţie de 24,6%.