Derby-ul Dinamo-Steaua, câştigat de Steaua cu 2-0, s-a lăsat cu amenzi pentru câinii roşii
Clubul Dinamo a primit o amendă de 50.000 de lei, iar cinci suporteri au fost duşi la poliţie, în urma incidentelor de la meciul cu Steaua, încheiat cu victoria echipei roş-albastre cu scorul de 2 la 0. Partida a fost întreruptă timp de şase minute, în prima repriză, iar jucătorii ambelor formaţii au fost scoşi de pe teren. Spiritele s-au calmat doar după intervenţia jandarmilor în tribune.