Tinerii PSD-işti şi studenţii medicinişti iau glicemia şi tensiunea gratuit orădenilor în vârstă
Persoanele în vârstă sunt aşteptate, vineri, de la ora 14, la sediul PSD Oradea din Piaţa Unirii, unde au posibilitatea să li se măsoare tensiunea şi glicemia gratuit. Acţiunea se desfăşoară la iniţiativa Organizaţiei de Tineret a PSD Oradea, în parteneriat cu Asociaţia Studenţilor Medicinişti din Oradea.