Fetiţă de 12 ani, atacată în plin centrul Oradiei de un tâlhar
Un orădean de 19 ani a fost prins de poliţişti şi arestat, joi, de Judecătoria Oradea pentru tâlhărie, după ce a atacat o fetiţă de 12 ani pe stradă şi i-a smuls din mână un telefon mobil. Aparatul a fost recuperat de poliţişti.