Închis pentru 4 ani, ex-judecătorul Mircea Puşcaş a fost condamnat din nou la 5 ani pentru luare de mită
Fostul judecător Mircea Puşcaş de la Curtea de Apel Oradea, încarcerat în noiembrie anul trecut pentru 4 ani sub acuzaţia de trafic de influenţă, a fost condamnat marţi, la alţi 5 ani de închisoare pentru luare de mită în cel de-al treilea şi ultimul dosar deschis pe numele lui de procurorii DNA Oradea. Hotărârea Curţii de Apel Cluj nu este definitivă.