Bihorul în apă: Pompierii au scos apa din curţi, beciuri şi de pe şosele în şase localităţi din judeţ (FOTO)
Zeci de misiuni de evacuare a apei au avut pompierii militari din cadrul ISU Crişana în acest sfârşit de săptămână. Mai multe curţi, beciuri, anexe gospodăreşti, dar şi şosele au fost inundate de ploi, militarii trebuind să "usuce" inclusiv o porţine din DN 76. De asemenea, intervenţiile au continuat şi luni în zona Beiuş-Ştei, dar şi în Săcueni.