-
16 Mai 2016, 00:00
16/05/2016, 00:00
Luni, 16 mai, a apărut un nou număr din BIHOREANUL tipărit, alături de suplimentul "Oradea noastră". Dintre subiectele noii ediţii: Mutaţi în Palatul de Justiţie renovat cu 26,5 milioane euro, judecătorii orădeni şi-au tras dotări ultimul răcnet, dar au uitat complet de justiţiabili. Într-o totală lipsă de respect faţă de cetăţenii cărora le judecă dosarele, magistraţii îi îngrămădesc ore în şir la subsolul clădirii, unde lipsesc semnalul de telefonie şi internet, lumina naturală, aerul de respirat şi chiar apa de băut, iar birourile de relaţii publice sunt la mansardă, unde accesul este... restricţionat.
CITEȘTE