-
02 Februarie 2015, 00:00
02/02/2015, 00:00
Luni, 2 februarie, a apărut un nou număr din BIHOREANUL tipărit. Dintre subiectele noului număr: În curând, traficul auto din Oradea va fi transformat în coşmar de cele peste 26 de şantiere care vor fi deschise concomitent. Cea mai mare campanie edilitară din istoria oraşului va începe în Piaţa Unirii, care va fi închisă circulaţiei de luna aceasta, după care lucrările la reţelele de apă, canalizare, termoficare şi drumuri vor cuprinde treptat oraşul, blocând circulaţia din buricul târgului până pe şoseaua de centură, unde se construiesc două pasaje supraterane. Citiţi şi mărturiile cutremurătoare ale unei bihorence care a supravieţuit la Auschwitz, dar şi cum în schimbul voturilor, UDMR le cere liberalilor maghiarizarea administrației.
CITEȘTE