Conducerea Spitalului Judeţean către medicii de familie: spuneţi-le pacientelor că au gratuitate la reconstrucţia mamară!
Întrucât Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă din Oradea a intrat în Programul Naţional de Reconstrucţie Mamară, adică medicii unităţii fac asemenea operaţii pentru pacientele mutilate prin extirpări în urma unor afecţiuni oncologice, medicii de familie sunt rugaţi să informeze această categorie de paciente că pot apela la Judeţean fără să achite nicio cheltuială. În acest caz, cheltuielile sunt de acum decontate de Casa Asigurărilor de Sănătate.