Şomerii indieni vor planta 2 miliarde de copaci
Guvernul Indiei vrea să împuşte doi iepuri dintr-un foc: plănuieşte să angajeze tineri şomeri care să planteze 2 miliarde de copaci pe marginea şoselelor din ţară. Potrivit acestui plan, 300.000 de tineri indieni ar avea un loc de muncă, ceea ce ar ajuta ţara să micşoreze considerabil rata şomajului în rândul persoanelor cu vârste între 15 şi 24 de ani.