O şansă păcii: Zeci de artişti au cântat în curtea fostei Garnizoane, în memoria victimelor de la Hiroshima şi Nagasaki (FOTO)
Pentru al 20-lea an, artiştii orădeni au comemorat victimele bombardamentelor atomice de la Hiroshima şi Nagasaki, tragedie petrecută în urmă cu 69 de ani. La iniţiativa Rock Filarmonica Oradea, soliştii şi trupele au cântat pentru pacea mondială, inedit fiind în acest an locul care a găzduit concertul: curtea fostei Garnizoane, viitor sediu al Muzeului Ţării Crişurilor.