Elevii bihoreni celebrează multiculturalitatea
La iniţiativa Consiliului Judeţean al Elevilor Bihor, elevi din 13 şcoli din judeţ vor urca pe aceeaşi scenă, cu momente artistice gândite chiar de ei, la o Gală a Multiculturalităţii. Tinerii vor să evidenţieze valorile culturale ale tuturor etniilor din demografia bihoreană.