Luni, 24 februarie, a apărut un nou număr din BIHOREANUL tipărit. Dintre subiectele noului număr: Primarul Oradiei, Ilie Bolojan, şi cel al Sînmartinului, Lucian Popuş, plănuiesc lipirea comunei de oraş, un prim pas spre redobândirea statutului de municipiu de rang I şi transformarea lui într-o metropolă. BIHOREANUL vă prezintă în detaliu avantajele şi dezavantajele pe care le-ar avea transformarea comunei ce găzduieşte Băile Felix şi Băile 1 Mai într-un cartier al Oradiei, şansele de dezvoltare a economiei locale, precum şi condiţiile legale şi paşii ce urmează să fie făcuţi de cele două administraţii.
CITEȘTE