Crin Antonescu: Am fost daţi afară de la guvernare
Preşedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat că va exista fie Guvern USL, fie un guvern USD, "lipsit de orice legitimitate" şi căruia liberalii îi vor cere "demisia imediată". Preşedintele PSD, premierul Victor Ponta afirmă că el a acceptat deja să facă "mai mulţi paşi înapoi" pentru păstrarea USL.