S-a dat primul verdict în cazul interlopilor care au încercat să cumpere ţigări de contrabandă de 55.000 euro cu hârtii
Tribunalul Bihor a dat vineri verdictul în dosarul "VIP"-urilor din lumea interlopă, arestate anul trecut după ce au vrut să dea un "şmen" de zile mari, plătind ţigări de 55.000 euro, cu teancuri de hârtii de ziar. Escrocheria i-a costat libertatea pe interlopii Ovidiu Bocşa, Gavril Rohozneanu, Cosmin Făt şi Ionuţ Druţă. Alţi doi, Sebastian Ivan şi Ştefan Luczo, au scăpat cu pedepse cu suspendare.