Evaziune prin partaj: Bihorenii au descoperit o nouă metodă de a fenta plata taxei de mediu
Sute de maşini sunt înmatriculate zilnic fără plata timbrului de mediu, pe motiv că aparţin unor persoane care şi-au înregistrat la notari împărţiri fictive de bunuri. Serviciul de Înmatriculări a dat drumul la înmatricularea maşinilor cu scutirea proprietarilor de plata timbrului de mediu pe baza unor acte de partaj, aşa că bihorenii au luat cu asalt sediul RAR, unde primesc numere de ordine peste trei săptămâni!