Arafat: S-a ajuns la o explozie de donatori de organe. Banii nu mai ajung
Secretarul de stat din Ministerul Sănătăţii Raed Arafat a declarat, într-o emisiune, duminică, la Pro TV, că România a înregistrat, în primele luni ale anului, o explozie de donatori de organe, iar finanţarea trebuie adaptată acestei noi situaţii. El a atras, totodată, atenţia, că în multe situaţii fondurile sunt risipite şi e nevoie de o organizare judicioasă.