Oradea găzduieşte concursul naţional de gimnastică aerobică "Floare de Lotus"
Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Bihor, împreună cu Palatul Copiilor şi Elevilor Oradea organizează vineri, de la ora 10, Concursul naţional de gimnastică aerobică "Floare de Lotus". Competiţia este programată în sala de sport a Colegiului Tehnic "Traian Vuia" şi se adresează sportivilor reprezentând palate ale Copiilor şi Elevilor din mai multe oraşe ale ţării.