Judecătorul Cristi Danileţ a devenit membru CSM
Vicepreşedintele Judecătoriei Oradea, Cristi Danileţ, a obţinut un loc în Consilul Superior al Magistraturii. "Suntem convinşi că îi vom face şi pe cei care nu ne-au votat să fie mândri de noi", promite judecătorul orădean, care a candidat la CSM în echipă. Deşi s-a înscris şi el în cursă, procurorul general Valentin Mirişan, de la Parchetul Curţii, nu a fost ales.