Aleşii bihorenilor au decis: Aeroportul Oradea va avea încă un terminal pentru pasageri până la finele anului
Consilierii judeţeni au aprobat marţi documentaţia tehnico-economică pentru „construirea, extinderea şi modernizarea terminalului de pasageri al Aeroportului din Oradea”, adică - practic - construirea unui nou terminal lângă aerogara modernizată în 2010. Potrivit proiectului, acesta va fi necesar pentru separarea fluxurilor de sosiri şi plecări ale pasagerilor curselor externe şi interne şi va costa maximum 5 milioane euro.