Ilie Bolojan: "Facem un apel către orădeni să ne dea o mână de ajutor ca acest referendum să treacă!"
Primarul Ilie Bolojan a făcut luni un apel la orădeni să se implice în campania pentru susţinerea referendumului, astfel încât demersul din 14 iunie să poată fi validat, iar Consiliul Local să poată promova proiectul de lege privind fuziunea prin absorbţie a localităţilor Oradea şi Sînmartin. Edilul le-a mulţumit celor 37.000 de orădeni care au participat la scrutinul din 10 mai şi a avut câte un mesaj către toate categoriile sociale care, din diferite motive, au refuzat să se prezinte la urne: de la pensionari şi orădeni angajaţi politic, până la maghiari şi cei nemulţumiţi de administraţia Bolojan.