Luni, 1 iunie, a apărut un nou număr din BIHOREANUL tipărit. Dintre subiecte: Adolescenţii care s-au aruncat de pe blocul cu 10 etaje din strada Sovata erau cunoscuţi consumatori de etnobotanice, fiind clienţii casei într-un club unde îşi fac veacul dependenţii de droguri. Crescuţi fără tată şi fugiţi de acasă, Rafael Popuş şi Iosif Bocioc „locuiau” într-un imobil părăsit de pe Corso, iar în seara în care şi-au pus capăt zilelor s-au ameţit cu vin şi vodcă şi, pentru că rămăseseră fără bani pentru prafuri, au prizat prenadez. Tot din noul număr aflaţi că şefii UDMR Bihor separă pe criterii etnice şi serviciile de apă şi canalizare, dar şi cum un bihorean a îngrozit Belgia, tăindu-i gâtul fostei iubite, şi ea tot o bihoreancă.
CITEȘTE