La limită: Consiliul Local a hotărât organizarea unui nou referendum pentru unificarea cu Sînmartin pe 14 iunie
Reunit în premieră în plin weekend, Consiliul Local a hotărât, sâmbătă, organizarea pe 14 iunie a unui nou referendum pentru consultarea orădenilor cu privire la unificarea municipiului cu comuna Sînmartin. Hotărârea a fost luată cu 14 voturi "pentru" din partea liberalilor, în vreme ce consilierii UDMR au ales să se abţină de la vot, iar reprezentanţii PSD s-au pronunţat "împotrivă".