Fostul ministru al Educaţiei, Ecaterina Andronescu, acuză condiţiile în care învaţă elevii români din Salonta
Aflată în vizită în Bihor, fostul ministru PSD al Educaţiei, Ecaterina Andronescu, totodată candidat la alegerile europarlamentare, l-a criticat pe primarul Salontei, Tőrők László, pentru condiţiile "inacceptabile" în care învaţă elevii români ai Colegiului Theodor Neş din oraş. Spre deosebire de elevii şcolii maghiare, care au condiţii moderne, cei români învaţă într-o clădire plină de igrasie.