Tupeu de politicieni: Primăria Oradea şi-a încălcat propriul regulament de publicitate, montând ilegal prismele electorale (FOTO)
Primăria Oradea este acuzată de PNŢCD Bihor, dar şi de reprezentanţi ai firmelor de publicitate, că şi-a încălcat propriul regulament de publicitate, permiţând montarea de prisme electorale, aparţinând în special PSD şi PNL, în locaţii în care este amplasarea lor este strict interzisă. Concret, nu sunt permise prismele - fie şi temporare - în spaţii verzi, în scuaruri şi, mai ales, în perimetrul central, adică exact unde tronează personaje precum Victor Ponta, Norica Nicolai, Ilie Bolojan ori Emilian Pavel.