Ecologiştii acuză un măcel verde, pentru că Primăria taie copaci ca să lărgească şoseaua (FOTO / VIDEO)
"Măcel verde" şi "minte satanică" sunt cuvintele pe care le-au spus ecologiştii orădeni când au văzut, sâmbătă, că muncitorii RER Ecologic Service au tăiat doi platani sănătoşi de pe strada Aleea Ştrandului. Reprezentanţii Primăriei spun însă că tăierile n-au fost deloc ilegale, ci sunt necesare, pentru a lărgi şoseaua în zonă.