Demonstraţi că meritaţi! Primăriile din Bihor vor fi conduse de 47 de edili PNL, 28 din PSD și 21 din UDMR. Cine sunt aceștia?
În următorii patru ani, primăriile din Bihor vor fi conduse de 47 de edili PNL, 28 de la PSD, 21 din UDMR, doi independenţi şi câte unul de la Pro România, PPMT şi UDSCR. În urma scrutinului consumat într-un singur tur, marile partide au reuşit să-şi conserve cei mai mulţi primari, alegerile locale producând însă şi câteva surprize: PNL şi PSD şi-au suflat reciproc şapte comune, UDMR a "cedat", în premieră, o primărie în faţa PPMT, iar doi independenţi au bătut la vot edili cu experienţă.