Alegeri fără Covid: În Bihor, niciun incident epidemiologic legat de alegerile locale
Cele două săptămâni scurse de la alegerile locale au arătat că scrutinul s-a desfășurat în siguranță, din punct de vedere sanitar. Potrivit șefei DSP Bihor, dr. Daniela Rahotă, pe raza județului nu a fost înregistrat nici un incident epidemiologic care să fie legat de evenimentul electoral.