Victimele unor proxeneţi orădeni, incluse în programul de protecţie a martorilor după ameninţări cu moartea
Doi orădeni, soţ şi soţie, au fost trimişi în judecată de procurorii DIICOT, fiind acuzaţi că, din 1999, au racolat tinere cu situaţie financiară precară, pe care le-au obligat să se prostitueze. Fetele au fost incluse într-un program de protecţie a martorilor după ce au fost ameninţate cu moartea.