Rezultatele căutării pentru «»

Se prefigurează un nou scandal: ca să fie construit un pasaj peste DN1 în Oșorhei vor trebui demolate gardurile unor firme și locuințe

Călătorie de coșmar cu trenul de la Oradea la Cluj: Distanța de doar 150 km a fost parcursă în peste 6 ore!

Incendiul din Crevedia: DNA a deschis două dosare penale, Ponta face declarații halucinante, patronii au avut prima reacție

Proiectil găsit pe un șantier din Oradea. Muniția era funcțională

Termoficare Oradea: mai multe străzi din zona centrală rămân fără apă caldă

Peste 1.200 de șoferi, testați în Bihor pentru alcool sau droguri. Unul, beat, a fost oprit de două ori în aceeași noapte și reținut de polițiști

Ospăţ cu mici, plăcinte, cozonaci şi prăjituri la Festivalul Brutarilor din Mădăras (FOTO)

Fără corupție! O primărie din Bihor are... certificat anti-mită

„Vremea se va răcori treptat”. Meteorologii dau, în sfârșit, vești bune 

Încă un pas pentru ca Oradea să aibă o centură completă, și peste dealurile din nordul orașului

Incendiu lângă satul Sărand. Flăcările au amenințat o fermă și o pădure (VIDEO)

AVE Bihor: curent din deşeuri bio la Săcuieni (VIDEO)

Oradea ar putea avea 6 pasaje pietonale pe centură, DN76 și DN79, construite cu fonduri UE (FOTO)

Cupa României: FC Bihor se duelează miercuri cu FC Argeş. Biletele s-au pus în vânzare online

Unde ieșim săptămâna asta în Oradea: Iubitorii muzicii, invitați la concerte unul și unul

Coadă la Centrul de Transfuzie din Oradea: Donatorii, majoritatea pompieri, s-au mobilizat pentru a ajuta victimele exploziilor din Crevedia (FOTO)

Alcoolemii cu anomalii: Ce s-a întâmplat cu doi bihoreni rămași fără permis din pricina... lichidului de curățat parbrizul

Crişul Sântandrei a debutat în Liga a III-a. A pierdut cu scorul de 1-2

McDeșteptarea: Localul McDrive din Nufărul își terorizează vecinii prin noi metode (VIDEO)

Invitație la Programele Academiei de Business și Leadership Open Tribe (FOTO)

Retrospectiva săptămânii, prin ochii lui Bihorel: De ce s-a supărat șeful de la Transporturi pe Bolovan

Compania de Apă Oradea, programul săptămânal de citire a contoarelor, perioada 28 august - 1 septembrie 2023

Nu ratați noul BIHOREANUL tipărit: 23 de localnici care blochează centura Aleșd, amenințați de Consiliul Județean cu plata despăgubirilor

Bihorel: Statuia Regelui Ladislau îi agită pe fanii lui Mihai Viteazul 

Marian al II-lea: La 24 de ani, un tânăr regizor din Salonta a cules deja premii și aprecieri cu primul său film (FOTO)

Incendiul de la Crevedia: Crește bilanțul morților, 19 case afectate. Apel disperat al unei victime din Colectiv. Primele declarații ale Parchetului General (FOTO/VIDEO)

Vrei să fii salvator? Ambulanța Bihor caută voluntari

Memorialul Andrei Drăghici la polo: prima ediție va aduce la Oradea şi echipe din Ungaria şi Serbia

Peste 25.000 de sarmale vor fi distribuite gratuit la Festivalul Sarmalelor din Salonta. Participanţii, invitaţi să ajute un copil bolnav!

Laudă-mă, gură! Folcloristul Cornel Borza, fost consilier judeţean al PNL, se pretinde curtat de partide (VIDEO)

Primăria Oradea demontează fake news pe TikTok. Internetul s-a „aprins” pe tema amplasării statuii Sf. Ladislau în Cetate (VIDEO)

Centrul de Transfuzii Bihor trimite sânge pentru victimele incendiului din Crevedia: „De mâine, vă așteptăm să refacem stocurile”

Nu scăpăm de căldura extremă! Cod portocaliu și pentru ziua de luni în Bihor

Efectele radiaţiei solare asupra organismului: Insolaţia

Accident groaznic, la indigo cu cel din 2 Mai: Trei tineri, omorâți de un șofer beat, care a spulberat grupul din care făceau parte (FOTO)

"Vorbitorincii" la Oradea: De ce nu e mândru Radu Paraschivescu că e român (FOTO)

Debut cu dreptul: FC Bihor a câștigat cu 2-0 meciul cu CSC Peciu Nou, desfăşurat pe o căldură sufocantă

Explozii puternice la o stație GPL din Crevedia. Zeci de victime, dintre care cel puțin un decedat (FOTO/VIDEO)

Primăria anunță dezinsecția spațiilor verzi și a zonelor publice din Oradea

Un pod (al intelectualilor) prea îndepărtat

Bihorel: Cum au picat niște pesediști din cer

„Vorbitorincii” la Oradea: Radu Paraschivescu și Cătălin Striblea îi cheamă pe orădeni la o întâlnire pe tema „Mândria și prejudecata la români” (VIDEO)

Handbal: CSM Oradea a cedat jocurile amicale de pe teren propriu cu CSM Odorheiu Secuiesc

Piață agroalimentară în Sântandrei? Locuitorii comunei, invitați să-și dea cu părerea

O școală gimnazială și două creșe din Oradea ar urma să fie reabilitate pe bani europeni (FOTO)

Accident grav pe DE 584: Un autocar cu 72 de pasageri s-a lovit cu un TIR, 22 de persoane au fost rănite (VIDEO)

Pas cu stângul pentru Lotus în noua ediţie de campionat: 0-2, acasă, cu SCM Zalău (FOTO)

39 de grade la umbră! Codul galben de caniculă s-a „transformat” în cod portocaliu în Bihor. Restricții pe drumurile naționale

Drag de tango: Analia Selis le-a adus (și tradus) orădenilor cântece argentiniene, cu ajutorul orchestrei Filarmonicii (VIDEO)

Ce au pus la cale Bolojan și Deca, la Oradea: deschiderea bibliotecilor școlare pentru public și înființarea unui centru de orientare în carieră pentru elevi (FOTO)