Un lider ALDE acuză Primăria Oradea că "naţionalizează" terenuri
Consilierul judeţean al ALDE Traian Bogdan, fost director juridic în Instituţia Prefectului, a acuzat, miercuri, Primăria Oradea că "naţionalizează" terenuri care nu-i aparţin şi care, potrivit legii, ar trebui să fie reprimite gratuit de proprietarii lor care au fost păgubiţi de o lege din vremea comuniştilor. Reprezentanţii municipalităţii neagă acuzaţiile.