Primăria Nucet porneşte pârtiile de schi abia pe 20 decembrie
Deşi stratul de zăpadă depăşeşte 50 de centimetri, complexul de schi "Piatra Grăitoare" de la Vârtop, care aparţine de Primăria Nucet, nu este funcţional. Primarul Costel Sîrghie spune că pârtia va funcţiona abia din 20 decembrie, căci "de atunci începe la noi sezonul".