Luni, 2 decembrie, a apărut un nou număr din BIHOREANUL tipărit, alături de suplimentul ecologic Oradea noastră. Dintre subiectele noii ediţii: BIHOREANUL vă arată cum a fost ruinată Electrocentrale: foştii directori încheiau contracte păguboase, iar şefii de rangul doi şi muncitorii furau cot la cot piese, materiale şi combustibili. După ce a descoperit tranzacţii cu certificate verzi făcute în dauna societăţii, achiziţii de cărbune umflate şi furturi de materiale şi motorină în stil mare, administratorul special Stănel Necula a cerut un audit care să indice proporţiile dezastrului, iar Primăria vrea să dea vinovaţii pe mâna procurorilor.
CITEȘTE