Carmen Pantiş este noua şefă a comisiei de sănătate a PDL Bihor
Doctoriţa Carmen Pantiş, consilier judeţean al PDL Bihor, a anunţat joi că a fost desemnată în funcţia de preşedinte al Comisiei de Sănătate a formaţiunii judeţene şi spune că, din această postură, vrea să identifice problemele cele mai mari ale sistemului în Bihor şi să propună posibile soluţii. Deocamdată, Pantiş, care este şi preşedinta Colegiului Medicilor Bihor, a atras atenţia asupra exodului medicilor bihoreni în străinătate şi faptului că CJ nu ajută Spitalul Judeţean.