Covid în Bihor: 122 de noi îmbolnăviri, între care și un bebeluș. Două persoane au murit
Autorităţile au anunţat că în Bihor au fost înregistrate încă două decese ale unor persoane confirmate cu SARS-CoV-2, iar alte 122 persoane au fost diagnosticate ca infectate cu virusul, în acelaşi interval de timp fiind declarate vindecate 48 persoane. Pe de altă parte, în cea de-a patra zi de vaccinare anti-Covid a angajaţilor din sistemul sanitar a început imunizarea a 255 salariaţi din unităţi publice şi private.