Oradea, la un pas de scenariul roşu. Situaţia pandemiei de Covid-19 în Bihor
Instituţia Prefectului şi DSP Bihor au transmis, duminică, cele mai recente date privind pandemia de Covid-19 din judeţ, arătând că de sâmbătă dimineaţa până duminică dimineaţa au mai fost diagnosticate 43 de cazuri de infecţie cu acest virus, înregistrându-se şi 4 decese în rândul bolnavilor. În Oradea, incidenţa cazurilor descoperite în ultimele 14 zile a urcat, duminică, la 2,99 la mia de locuitori, iar astfel municipiul este la un pas de a trece din nou în scenariul roşu, în care restaurantele şi sălile de spectacol îşi închid porţile.