Parteneriat cu Universitatea: Echipa de baschet a oraşului se va numi CSM U Oradea
În scopul dezvoltării baschetului în Oradea, dar şi pentru susţinerea echipei a doua de băieţi a oraşului, conducerea Clubului Sportiv Municipal a încheiat un protocol de colaborare pentru un an cu Clubul Sportiv Universitar. Drept urmare, echipa de baschet masculin se va numi din acest sezon CSM U Oradea. "Dorim să creăm şi o emulaţie în rândul tinerilor şi studenţilor", a declarat managerul formaţiei orădene, Şerban Sere.