Orădenii au primit lecții de scrimă, s-au fotografiat și au interacționat cu marii campioni ai scrimei românești (FOTO)
Marii campioni ai scrimei românești au fost prezenți vineri după amiază la Oradea, unde au dat lecții de scrimă celor prezenți pe platoul din fața Arenei „Antonio Alexe". După demonstrații, spectatorii au stat de vorbă cu sportivii, s-au fotografiat şi au primit autografe de la Mihai Covaliu, Simona Gherman, Tiberiu Dolniceanu și Simona Pop.