Săptămâna sănătăţii: Orădenii sunt îndemnaţi să îşi lase maşinile acasă şi să folosească mijloace de transport alternative
Străzile noastre, alegerea noastră! Acesta e motto-ul celei de-a treia ediţii orădene a Săptămânii Mobilităţii, şase zile în care cetăţenii sunt îndemnaţi să folosească mijloacele de transport mai puţin poluante şi să facă mai multă mişcare. De marţi până duminică, în organizarea Primăriei, a Asociaţiei Transregio, a OTL şi a Asociaţiei Probikers, pe străzile oraşului se vor desfăşura felurite întreceri dedicate amatorilor, de la concursuri pe bicicletă la competiţii de streetball.