Bolojan îi cere lui Dragnea 3,1 milioane de lei: "Înainte de a începe orice fel de lucrări noi, trebuie să îţi achiţi datoriile!"
Primarul Ilie Bolojan îl somează pe vicepremierul Liviu Dragnea, ministrul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice, care vine vineri în Bihor să predea 10 microbuze şcolare şi să semneze contracte pentru noi şantiere finanţate de bugetul central, să achite restanţe de 3,1 milioane de lei constructorilor care au amenajat reţele de apă şi canalizare pentru Compania de Apă Oradea, reprezentând lucrări executate şi neplătite încă din 2007. "Înainte de a începe orice fel de lucrări noi, trebuie să îşi achiţi datoriile", afirmă.