Românii luaţi ostatici în Algeria au fost eliberaţi
MAE confirmă eliberarea a trei cetăţeni români de pe platforma petrolieră din Algeria, unde sute de angajaţi au fost luaţi ostatici de terorişti. Iniţial, se ştia că un singur român a fost luat ostatic.