Noua ţeapă prin SMS: Numele Metro, folosit abuziv
După ce mai multe persoane au primit SMS-uri prin care erau anunţate că au câştigat premii de mii de euro sau televizoare cu plasmă în cadrul unei campanii METRO, compania atenţionează că numele METRO este folosit în mod abuziv, de către persoane necunoscute, în cadrul unor campanii false promovate prin SMS.