Jos pălăria! Noua Unitate de Primire a Urgenţelor a fost dotată și cu... un lămâi cu roade
Noua Unitate de Primire a Urgenţelor din cadrul Spitalului Judeţean Oradea, inaugurată săptămâna trecută, nu este dotată doar cu aparatură modernă, ci şi cu un lămâi în ghiveci. Pomul plin de roade a fost donat spitalului tocmai de un urgentist, care are pasiunea cultivării acestor fructe şi, după cum se vede, şi priceperea necesară.