O sută de sindicalişti de la Poştă au protestat în faţa Prefecturii Bihor împotriva restructurărilor
Parcul Traian s-a umplut, joi dimineaţă, de angajaţi ai Poştei Bihor, care au protestat jumătate de oră faţă de măsurile de restructurare pe care conducerea companiei vrea să le aplice la toate oficiile poştale din ţară. Sindicaliştii spun că în Oradea ar urma să funcţioneze doar 3 oficii poştale şi 4 ghişee, faţă de 11 câte există în prezent.