Primul succes pentru CSM Digi la Budapesta: 15-11 cu ASC Duisburg
Poloiștii de la CSM Digi Oradea au obținut sâmbătă prima victorie la turneul de la Budapesta, contând pentru turul II al Ligii Campionilor. Campionii României au învins cu scorul de 15-11 echipa germană ASC Duisburg și păstrează șanse de calificare în turul următor al competiției. Principalul marcator a fost Tiberiu Negrean, cu 5 goluri.