Tribunalul Cluj l-a trimis pe fostul adjunct al Poliției Bihor în arest la domiciliu. Verdictul final îl dă Curtea de Apel
Comisarul şef Ioan Brîndaş, fostul adjunct al şefului Poliţiei bihorene, arestat şi trimis în judecată de procurorii DNA Oradea pentru corupție, ar putea fi eliberat, după mai bine de 7 luni petrecute în spatele gratiilor. Tribunalul Cluj a admis, joi, cererea apărătorilor săi și l-a trimis în arest la domiciliu, decizia finală urmând să fie luată săptămâna viitoare de Curtea de Apel Cluj.