La Universitatea din Oradea, anul a început cu un protest studenţesc şi cu amintirea defunctului rector Maghiar (FOTO/VIDEO)
Anul universitar 2013-2014 a început oficial, luni, la Universitatea din Oradea, cu ceremonia specifică, dar şi cu un protest paşnic al studenţilor nemulţumiţi de subfinanţarea învăţământului. Totodată, universitarii şi-au amintit de cel considerat întemeietorul instituţiei, defunctul Teodor Maghiar.