Orădenii nu s-au mai înghesuit să-şi ia alimentele după ce au aflat că nu primesc făină şi ulei
Până la finele anului trecut, 63% dintre beneficiarii orădeni ai ajutoarelor alimentare de la UE şi-au ridicat porţiile la care aveau dreptul. Potrivit viceprimarului Ovidiu Mureşan, afluxul nevoiaşilor a scăzut după ce firma bulgară care a câştigat la nivel naţional licitaţia pentru furnizarea de ulei şi făină nu şi-a îndeplinit obligaţiile, iar municipalitatea a fost pusă din această cauză în situaţia de a nu mai putea repartiza cele două produse.