Ce ironie! Controversatul Florin Iordache, „părintele” Ordonanței 13, care a scos românii în stradă, a fost ales președinte al Consiliului Legislativ
Controversatul PSD-ist Florin Iordache, fostul ministru al Justiției, cel care a scos românii în stradă după ce a inițiat vestita Ordonanță 13, pentru modificarea legilor justiției, a fost ales, marți, în funcția de președinte a Consiliului Legislativ, for care are ca atribuții vizarea proiectelor de lege depuse în Parlament înainte ca acestea să intre în dezbaterea parlamentarilor. Mandatul său este pe perioadă nedeterminată.